Športové aktivity

Športové aktivity

Bedminton, futbal, volejbal, cyklistika, horolezectvo, zimné športy, kroket.

Šport na čerstvom vzduchu

Veľkú trávnatú plochu môžete vďaka zapožičanému športovému náčiniu pohodlne využiť ako ihrisko pre futbal, volejbal či bedminton. Ak ste fanúšikovia menej tradičných športov, isto sa potešíte, že pre hostí zabezpečujeme aj jazdu na koni, horolezectvo či kroket.

Aktívny oddych aj v zime

Keď na okná maľuje mráz a teplota na teplomeri nepresiahne ani počas dňa nulu, je čas navštíviť blízke lyžiarske stredisko Zochova chata a využiť snehovú nádielku na lyžiach či snowboarde. V časoch menej priaznivého počasia sa môžete zabaviť pri stolnom tenise v telocvični Hotela Zochova chata. Lyžiarske stredisko Zochova chata je otvorené počas zimnej sezóny od 9 do 16.hodiny. Dve zjazdovky, každá o dĺžke cca 300m sú zasnežované aj snežným delom a pravidelne upravované ratrakom. Pre zdatnejších lyžiarov a snowboardistov odporúčame neďaleké stredisko Pezinská baba.

Horolezectvo v Malých Karpatoch

V okolí Hotela Zochova chata, v rozlohe približne 25km štvorcových sa nachádza 11 skalných oblastí zaujímavých pre lezenie. Skaly sú tvorené prevažne kremencami rôznej farby i kvality. Najznámejšia lokalita nesie názov Čertove zuby, skaly na tomto mieste dosahujú výšku 25m a sú úrovne II. až VIII. Vodcu aj potreby vám vieme zabezpečiť. Pre začiatočníkov sú vhodné aj umelé steny v meste Modra či na Chate Kukla.

Fitnes a telocvičňa

Moderné vybavenie na posilňovanie všetkých partií a telocvičňa s plnou výbavou poteší nielen milovníkov fitnes a aktívneho oddychu. Vylihovanie a nič nerobenie bolo možno pravým relaxom v časoch, keď práca bola namáhavá fyzicky. Dnes práca zaťažuje najmä myseľ a dokonale “vypnúť” sa niekedy podarí až pri poriadnej “makačke”, keď sa z vás leje pot. Užite si fyzické rozptýlenie a oddýchnite si sladkým spánkom po športovom výkone. Vybavené posilňovacími strojmi značky Technogym.

Rozhľadňa Homola

Vyznávačov nenáročných prechádzok po pokojnej prírode určite poteší Hvezdáreň Univerzity Komenského, ktorá slúži aj ako vedecko-výskumné pracovisko. Je odľahlá len niečo vyše kilometra. Tí, ktorí neprišli zaberať fyzicky, ale relaxovať komfortne a bez námahy si môžu pokojne zájsť aj do rozhľadne Homola vzdialenej 2 kilometre.

Hrad Ostrý kameň

Zrúcanina hradu Ostrý kameň sa nachádza na ostrohu najvyššieho vrchu Malých Karpát-Zárub. Príjemne náročná celodenná cyklotúra meria tam aj späť približne 70 km. Verejne prístupný gotický hrad mal kedysi významné postavenie, keď chránil “Českú cestu”, po ktorej smerovali obchodníci z východu na Moravu a ďalej do Čiech.

Adventure golf

Adventure Golf sa k nám dostal zo Severnej Ameriky, kde je obľúbeným rekreačným aj profesionálnym športom. Je to v podstate normálny golf len na menšom priestore. Adventure Golf sa hrá na umelej golfovej tráve s golfovými palicami určenými na putovanie alebo minigolfovými kladivkami a golfovou loptičkou