Lokalita

Lokalita Malé Karpaty

Zochova chata sa nachádza v Modre-Piesok, vinárskej a chránenej krajinej oblasti Malé Karpaty.

Hotel nájdete v hustom bukovom lese len 34 km od Bratislavy.

Cyklotrasy v Malých Karpatoch

Malokarpatská výzva

Prijmite športovú výzvu a prehupnite cez hrebeň Malých Karpát na Záhorie. Trasa vedie takmer po celej dĺžke po spevnenej ceste až na krátky úsek vedúci na Čermákovú lúku. Okruh sa začína aj končí v Modre. Trasa má spolu 39 km a je vhodná pre trekingové bicykle.

Opäť nádherný pohľad na prebúdzajúce sa Slnko.

Bicyklom až na Červený kameň

Táto nenáročná cyklotrasa vás privedie zo Zochovej chata až na krásny zámok Červený kameň nad obcov Častá. Trasa Zochova chata – Tri kopce – Kukla – Píla – Červený Kameň – Píla – Papiernička – Vyvieračka – Komárka – Zochová chata meria necelých 12km.

Cyklotúra z Harmónie až k miestu postrelenia Ľudovíta Štúra

Cyklotrasa vedie po žltej značke z Harmónie až k miestu kde bol postrelený Ľudovít Štúr. Trasa meria celkovo 9 km. Na mieste kde sa nešťastne smrteľne zranil Ľudovít štúr dnes stojí pamätná tabuľa pripomínajúca túto tragickú udalosť. Nachádza sa v Tŕlinskom chotári pri meste Modra.

Nekonečné malokarpatské lesy.

V prípade záujmu o zapožičanie bicykla alebo E-biku kontaktujte prosím našu recepciu na tel. čísle +421 33 2633 300 alebo prostredníctvom emailu recepcia@hzch.sk

Turistika v Malých Karpatoch

Turistika na Veľkú Homolu

Veľká Homola patrí medzi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie miesta Malých Karpát. Nenáročný turistický chodník po červenej značke vás prevedie krásnou prírodou, po ceste uvidíte aj hvezdáreň Univerzity Komenského, ktorá slúži tiež ako výskumný ústav.

Turistika na Čermák a Skalnatú

Čo je lepšie ako vychutnať si piknik v prírode s rodinou a pozrieť si  nádherné výhľady Malých Karpát. Túra na Skalnatú je určite to pravé. Po ceste značenej žltou značkou prechádzate cez Čermákovú lúku kde sú k dispozícií altánky a hojdačky. Ak sme si už vychutnali tento skvost, poberieme sa k najbližšiemu smerovníku, ktorý mení farbu našej trasy na červenú, po ktorej prídeme až k vrchu Skalnatá. Ten nám ponúka výhľad s krásnou scenériou okolitej prírody.

Rozhľadňa Kukla

Ak si chcete vychutnať nezabudnuteľný výhľad na hrad Červený kameň a prekrásnu prírodu, určite treba navštíviť rozhľadňu Kukla. Cesta vedie zo Zochovej chaty po žltej značke, kde plynule prejdete na modrú značku, na ktorej konci sa vypína 12m vysoká rozhľadňa.

Turistika na Vysokú

Pre náročnejších turistov odporúčame výstup na
Vysokú – druhý najvyšší vrch Malých Karpát, patrí k najkrajším vrchom v tejto oblasti. Výlet na Vysokú je pekná prechádzka v Malých Karpatoch. Skrýva ľahučké aj náročnejšie úseky, ktoré preveria vašu kondičku. Predstavíme si dve varianty trasy – okruh, kde sa vrátime na rovnaké miesto, alebo trasu, kde vyjdeme na opačnom strane skalných kopcov. Prvá trasa má niečo cez 14 kilometrov a dá sa stihnúť za približne štyri hodiny. Paradoxne pôsobí možno dlhšie, ale celkovo je kratšia ako možnosť druhá. Táto trasa vedie až do Kuchyne, a napriek tomu, že je kratšia, je viac náročná na kondíciu. Možnosť dva je okruh, pri ktorom sa pod Vysokou otočíme a pomocou neznačenej trasy sa vrátime. Náročnosťou je jednoduchšia, ale zato je dlhšia o približne kilometer a štvrťhodinku. Ale vyhnete sa jednému peknému stúpaniu.

Zámčisko

Zámčisko je malebné miesto nad Modrou v blízkosti letoviska Harmónia. Okrem výhľadu na Modru, Pezinok a Podunajskú Pahorkatinu má historickú a archeologickú hodnotu.Zámčisko je dostupné z letoviska Harmónia modrou turistickou značkou alebo z Modry modrou a neskôr žltou turistickou značkou, alebo zo Zochovej chaty červenou a potom modrou turistickou značkou.

Výlety autom v Malých Karpatoch

 

 

 

 

 

 

Hrad Červený kameň

Medzi najväčšie turistické atrakcie určite môžeme zaradiť Hrad Červený kameň. Tento krásny hrad sa nachádza na Slovensku na juhovýchodnom svahu Malých Karpát nedaľeko Modry nad obcou Častá, necelých 14 km autom od hotela Zochová chata.

 

 

 

 

Zoya Museum

Toto unikátne múzeum, sa nachádza v malebnom prostredí vinárkej oblasti na úpätí Malých Karpát neďaleko Bratislavy. Je súčasťou novovybudovaného moderného vinárskeho komplexu – Elesko Wine park. Autom je to od hotela Zochová chata necelých 7 km cesty.

 

 

 

 

 

 

 

 

Múzeum Keramiky

Zachovať krásny kus histórie výroby modranskej keramiky a vkusne ju zakomponovať do hotela. Aj toto všetko môžete vidieť v múzeum Majolika, ktoré sa nachádza od Hotela Zochová chata necelých 8 km autom.

 

 

 

 

Galéria Ignáca Bizmayera a Múzeum slovenskej keramickej plastiky

Múzeum slovenskej keramickej plastiky v Modre predstavuje trvalý priestor na prezentáciu jedinečnej remeselnej tradície Slovenska. Nachádza sa v malebnom uzatvorenom zákutí v tesnej blízkosti hradieb mestského opevnenia zo 17. storočia a dvorovou častou je spojený so severnou baštou, v ktorej je umiestnená Galéria Ignáca Bizmayera. Táto galéria je vzdialená necelých 8 km autom  od Hotela Zochová chata. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Smolenický zámok

Ďalšou nádhernou slovenskou atrakciou je Smolenický zámok,
ktorý sa nachádza nad obcou Smolenice. Je majetkom
Slovenskej akadémie vied a verejnosti sú sprístupnené len určité časti
(záhrady, nádvorie, vyhradené miestnosti). Tento zámok je od Hotela Zochovej chaty vzdialený necelých 30 km autom.

 

 

 

 

Jaskyňa Driny

Jaskyňa Driny je kvapľová jaskyňa v Malých Karpatoch. Nachádza sa necelých 2 km na juhozápad od Smoleníc v Smolenickom krase. Podzemné priestory nie sú rozsiahle, ale majú veľmi peknú sintrovú výzdobu. Steny sú bohato pokryté sintrom v teplých žltých, červenohnedých a žltohnedých farbách. Scenériu dopĺňajú pagodovité stalagmity a pre túto jaskyňu tak typické zúbkovité záclony. Ďalej sú tu drobné jazierka, sintrové vodopády a na dne bývalých podzemných jazierok sa nachádza hráškovitá výzdoba. K najzaujímavejším priestorom patrí Sieň spolupracovníkov a Sieň Slovenskej speleologickej spoločnosť. Jaskyňa Driny sa od Hotela Zochova chata nachádza necelých 30 km autom.

 

 

 

 

 

 

 

 

Prírodná rezervácia Vysoká

Vysoká je prírodná rezervácia, ktorá sa nachádza v pohorí Malých Karpát. Nachádza sa v katastrálnom území obcí Kuchyňa a Rohožník.Rozloha rezervácie je 80,5 ha.Rozprestiera sa okolo vrchu Vysoká 754 m n.m. a vedie tadiaľto modrá turistická značka.Je tu rôznorodý terén a dosť veľké výškové členenie a to podmienilo k rastu rôznorodých rastlinných a živočíšnych druhov.Hrebeňové partie sú pokryté vápnomilnou flórou.Nachádza sa tu veľa chránených živočíšnych druhov.Zaujímavé sú aj poveternostnými podmienkami tvarované stromy na hrebeni. Od Hotela Zochová chata je táto prírodná rezervácia vzdialená 21 km autom.

 

 

 

 

Múzeum Ľudovíta Štúra

Múzeum Ľudovíta Štúra sa nachádza v Modre a v tzv. Emreszovskom dome. Je súčasťou Slovenského národného sídla v centre Modry. Nachádza sa tu hlavná expozícia Ľudovít Štúr – od štúdia k činom, ktorá prezentuje prierez životom a dielom  Ľudovíta Štúra, zasadený do konkrétnych historických súvislostí. Toto múzeum sa nachádza od Hotela Zochová chata necelých 7 km autom.

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

Adresa a kontaktné údaje

Hotel Zochova chata****
Piesok 4015/B7
900 01 Modra
GPS: 48° 22′ 54″ N, 17° 16′ 38″ E

 

 

Kontakt

Tel: +421 33 2633 300
E-mail: recepcia@hzch.sk

 

 

Čas príchodu / odchodu

Check-in od 14:00
Skorší check-in od 11:00*
Check-out o 11:00
Neskorý check-out do 15:00 alebo do 17:00 *

* bližšie informácie Vám poskytne hotelová recepcia

 

 

Parkovanie

Bezplatné samostatné parkovanie (obmedzená kapacita)
Možnosť parkovať v spoplatnenej hotelovej garáži.*

* bližšie informácie Vám poskytne hotelová recepcia