Klenot lesa

Klenot lesa

Hrdíme sa cenou Stavba roka 2011, ktorú sme získali najmä pre symbiózu architektúry s okolím.
Dovoľte nám, previesť Vás zákutiami nášho komplexu, aby ste spoločne s nami mohli vnímať krásu Hotela Zochova chata.

Prírodné prvky

Hotel sa nachádza v krásnom prostredí Malých Karpát v hustom bukovom poraste, čomu sme prispôsobili aj prvky viditeľné už pred vstupom k nám. Detaily z dreva a množstvo skla či veľké okná Vám umožnia oddať sa pokoju prírody a nechať sa ním unášať.
Vychádzame z našej histórie, kedy v roku 1932 bola zhotovená pôvodná Zochova chata v zrubovom štýle. Dnes slúži ako reštaurácia a dodala tón zvyšku novej stavby, kde sme využili najmä drevo, meď a sklo.

Umelecké prvky

Aby sme zapôsobili na všetky zmysly našich hostí, Hotel Zochova chata je postavený podľa princípov feng šuej. Každý predmet má svoje presné miesto a orientáciu. Vstupné foyer nášho hotela znázorňuje korunu stromu. Stavba sa tak citlivo prepája s okolitým lesom. Svojim návštevníkom ponúka unikátny výhľad a atmosféru priamo v srdci prírody.

Wellness a ekológia vody

Za jazierkom a veľkou presklenou stenou nájdete obľúbené miesto pre relax. Do vkusného Wellness a Spa komplexu vkročíte cez “prechádzku lesom” – špeciálnu chodbu spojenú s masážou chodidiel vyzdobenú stromami bez kôry, ktoré sú zatreté včelím voskom.