Turistika a cyklistika

Turistika a cyklistika

Netreba ísť ďaleko, aby ste sa dostali na rozsiahle turistické cesty či k obľúbeným pamiatkam. Spoznajte prostredie plné príbehov.

Hotel Zochova chata leží v blízkosti Rakúska, Česka i Maďarska, na úpätí Malých Karpát. Neďaleko Bratislavy v oblasti s dlhoročnou vinárskou tradíciou nájdete príjemné miesta na prechádzky, ale aj náročnejšie túry pešo či na bicykli.

Máme pre Vás pár tipov na pešie a cyklistické túry v okolí.

Rozhľadňa Homola

Vyznávačov nenáročných prechádzok po pokojnej prírode určite poteší Hvezdáreň Univerzity Komenského, ktorá slúži aj ako vedecko-výskumné pracovisko. Je odľahlá len niečo vyše kilometra. Tí, ktorí neprišli zaberať fyzicky, ale relaxovať komfortne a bez námahy si môžu pokojne zájsť aj do rozhľadne Homola vzdialenej 2 kilometre.

Hrad Červený kameň

Už v 13.storočí bola na mieste dnešného Hradu Červený kameň postavaná pôvodná stavba z kameňa ako súčasť pohraničnej sústavy hradov od Bratislavy po Žilinu. Túra po vlastných vám príjemným tempom zaberie necelých 5 hodín a na bicykli po tejto trase Zochova chata – Tri kopce – Kukla – Píla – Červený Kameň – Píla – Papiernička – Vyvieračka – Komárka – Zochová chata to je necelých 12km a záleží len na vašom tempe koľko to potrvá.

Plavecký hrad

Nad neďalekou obcou Plavecké Podhradie sa týči zrúcanina Plaveckého hradu, na kopci s názvom Pohanská. Bol postavený na západnom úpätí Malých Karpát v polovici 13. storočia a je verejne prístupnou pamiatkou. Je výbornou destináciou pre náročnejšiu cyklotúru, keďže je vzdialený o niečo viac než 30 km. Prípadne je možné dopraviť sa autom do Plaveckého Podhradia a odtiaľ to už skutočne nie je ďaleko ani po vlastných.

Hrad Ostrý kameň

Zrúcanina hradu Ostrý kameň sa nachádza na ostrohu najvyššieho vrchu Malých Karpát-Zárub. Príjemne náročná celodenná cyklotúra meria tam aj späť približne 70 km. Verejne prístupný gotický hrad mal kedysi významné postavenie, keď chránil “Českú cestu”, po ktorej smerovali obchodníci z východu na Moravu a ďalej do Čiech.

Zaujímavosti v okolí

Okrem aktívneho oddychu môžete zrelaxovať aj na Malokarpatskej vínnej ceste či v Múzeu Ľudovíta Štúra v neďalekom meste Modra. V zime naši hostia oceňujú lyžiarske stredisko Zochova chata v tesnej blízkosti hotela.