Športové aktivity a hry

Športové aktivity a hry

 • Biliard

  6€ / hod

 • Kroket

  30€ / hod

 • Petanque

  6€ / zapožičanie

 • Šípky

  zdarma

 • Spoločenské hry

  zdarma

 • Stolný futbal

  0,50€ / hra

 • Adventure golf

  viac info tu

 • Stolný tenis

  zdarma

Adventure golf

Adventure Golf sa k nám dostal zo Severnej Ameriky, kde je obľúbeným rekreačným aj profesionálnym športom. Je to v podstate normálny golf len na menšom priestore. Adventure Golf sa hrá na umelej golfovej tráve s golfovými palicami určenými na putovanie alebo minigolfovými kladivkami a golfovou loptičkou.

Petangue

Petangue je veľmi jednoduchá hra, ktorej pôvod pochádza z Francúzska. Vy však nemusíte chodiť tak ďaleko, aby ste si túto hru vyskúšali, stačí sa zastaviť u nás na Zochovej chate. Hráči sa rozdelia do 1-3 členných tímov. Jeden z hráčov najprv vyhodí na hraciu plochu malú drevenú guličku. Následne si hráči rozdelia rovnomerne oceľové gule, ktoré postupne hádžu. Princíp je jednoduchý, vyhrá ten, kto má oceľovú guľu najbližšie k drevenej.

Vonkajší šach

Šach je strategická hra pre dvoch hráčov, v ktorej o výsledku rozhodujú taktické a strategické schopnosti hráčov a ich pozornosť a sústredenie. Cieľom hry je dať súperovi mat. Má v sebe prvky umenia, vedy a športu. Šach rozvíja logické myslenie a cvičí pamäť.

A mnoho ďalších aktivít

Máme pre vás pestrú paletu akcií, aké inde nezažijete. Pozrite sa, čo všetko vám ponúka Hotel Zochova chata, ako aj jej bezprostredné okolie a rozprávková príroda. Užite si biliard, kroket, šípky, stolný futbal, stolný tenis a iné spoločenské hry.

Šport na čerstvom vzduchu

Veľkú trávnatú plochu môžete vďaka zapožičanému športovému náčiniu pohodlne využiť ako ihrisko pre futbal, volejbal či bedminton. Ak ste fanúšikovia menej tradičných športov, isto sa potešíte, že pre hostí zabezpečujeme aj horolezectvo či kroket.

Aktívny oddych aj v zime

Keď na okná maľuje mráz a teplota na teplomeri nepresiahne ani počas dňa nulu, je čas navštíviť blízke lyžiarske stredisko Zochova chata a využiť snehovú nádielku na lyžiach či snowboarde. V časoch menej priaznivého počasia sa môžete zabaviť pri stolnom tenise v telocvični Hotela Zochova chata. Lyžiarske stredisko Zochova chata je otvorené počas zimnej sezóny od 9 do 16.hodiny. Dve zjazdovky, každá o dĺžke cca 300m sú zasnežované aj snežným delom a pravidelne upravované ratrakom. Pre zdatnejších lyžiarov a snowboardistov odporúčame neďaleké stredisko Pezinská baba.

Horolezectvo v Malých Karpatoch

V okolí Hotela Zochova chata, v rozlohe približne 25km štvorcových sa nachádza 11 skalných oblastí zaujímavých pre lezenie. Skaly sú tvorené prevažne kremencami rôznej farby i kvality. Najznámejšia lokalita nesie názov Čertove zuby, skaly na tomto mieste dosahujú výšku 25m a sú úrovne II. až VIII. Vodcu aj potreby vám vieme zabezpečiť. Pre začiatočníkov sú vhodné aj umelé steny v meste Modra či na Chate Kukla.